Jógová, reflexní terapie

Jóga, jógová terapie, reflexní terapie, gravidjóga

Lada Rokosová

Úterý 12.30-14.00,  14.00-15.30 
(popř. 9.15-10.45,  10.45-12.15)
Individuální lekce.

Objednávejte na emailu terapie@soul-therapy.cz.
Cena lekce je 350,- / osoba.
Cena reflexní terapie je 1.800,- / 90 min. 

 

Jógou se zabývá 29 let. Zakladatelka a organizátorka České akademie jógy, vzdělávající trenéry /lektory jógy české i mezinárodní trenérské licence. Působí také jako externí přednášející na Filozofické fakultě a Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v kurzech zaměřených na jógu, jógovou filosofii a jógovou terapii. Dlouholetá lektorka kurzů jógy pro veřejnost i individuálních lekcí. Zaměřuje se na terapeutické působení jógy a její možnosti v oblasti fyzické, duševní i duchovní.

Individuální klidná jóga, jógová terapie

Klidná jóga či jógová terapie klade důraz na pomalé a hlavně vědomé praktikování, pro klienta dosažitelných úrovní tradičních jógy. Kromě fyzického pohybu se zabývá i pozorností k dechu, mysli, mentálním úrovním, emocionálním stavům a vůbec cestou sebepoznávání. Součástí jsou relaxační a koncentrační techniky a příprava k meditaci. Bývá využívána také jako podpůrný prostředek pro regeneraci na úrovni tělesné i duševní.

Za pomoci nenáročných technik lze uvolnit fyzické i psychické napětí, vyvolané stresem a obnovovat tak zdraví, vitalitu, spokojenost a klid ve svém životě. Jóga či jógová terapie pomáhá v návratu ke zdraví a vyrovnanosti.

Jógovou terapii lze kombinovat s reflexní terapií a terapeutickou masáží či podporou oslabených nebo naopak ztuhlých částí těla tak, aby pohyb či správné nastavení těla bylo dosažitelnější.

Reflexní terapie – reflexologie

Příjemná a funkční masáž chodidel – obdoba akupunktury, jen místo jehliček se používá tlak prstů na reflexní plošky a zóny. Je používána především pro uvolnění napětí a působení na pohybový aparát a vnitřní orgány. Vhodné doplnění jógy či jógové terapie.

Podpůrné masáže šíje a zad,

jsou zaměřené především jako doplněk či příprava pro vlastní cvičení a rozhýbání a uvolnění problémových, bolavých či ztuhlých částí těla. Lze vhodně použít k doplnění jógové terapie.

Gravidjóga

Jemné, klidné cvičení pro období těhotenství, prospěšné pro maminku i miminko a jeho zdárný vývoj. Přináší zdraví, klid a sebejistotu, připravuje na porod a mateřství.

Kromě cvičení se naučíte dechovým a relaxačním technikám, vhodným pro hladký průběh těhotenství a také k porodu, dozvíte se potřebné informace, prostě připravíte se tak, abyste byla klidná a těhotenství i porod zvládla, jak nejlépe to půjde.

Individuální jóga pro podporu otěhotnění, či jóga v klimakteriu

Jógová terapie, působící na pohybový aparát, endokrinní (hormonální) systém a reprodukční orgány, podporující jejich přirozené fungování ve specifických obdobích života ženy.

Vhodné doplnění a podpora při problémech s otěhotněním, léčbě poruch plodnosti nebo prostě příprava na období těhotenství a mateřství.

Obdobně lze působit individuálně nastavenými lekcemi při problémech v klimakteriu.