Přehled terapií a služeb

Fyzioterapie

Doc. PhDr. Daniela Stackeová, Ph.D.

Specializuji se na bolesti zad, bolesti hlavy vertebrogenního původu a funkční poruchy hybného systému obecně.

Vycházím z komplexního přístupu v terapii, nejdříve stanovím postup pro vyřešení akutních obtíží a poté konzultuji s klientem dlouhodobý terapeutický plán tak, aby se jeho obtíže nevracely, jak je to u bolestí zad typické.

Používám spektrum fyzioterapeutických metod, konkrétní postup a metody vždy volím individuálně pro maximální efekt terapie. Za nezbytnou součást terapie považuji pohybovou terapii.

V hledání optimálního terapeutického postupu je důležitý rozbor příčin obtíží, kterých je u bolestí zad celé spektrum. Důležitou a u některých klientů hlavní roli ve vzniku bolestí zad či hlavy hraje psychika. Jejich obtíže pak můžeme označit jako „psychosomatické“ a vyžadují specifický terapeutický postup. Tato problematika je jednou z mých hlavních specializací.


Jóga, jógová terapie, reflexní terapie, gravidjóga

Lada Rokosová

Úterý 12.30-14.00,  14.00-15.30 
(popř. 9.15-10.45,  10.45-12.15)
Individuální lekce.

Objednávejte na emailu terapie@soul-therapy.cz.
Cena lekce je 350,- / osoba.
Cena reflexní terapie je 1.800,- / 90 min. 

 

Jógou se zabývá 29 let. Zakladatelka a organizátorka České akademie jógy, vzdělávající trenéry /lektory jógy české i mezinárodní trenérské licence. Působí také jako externí přednášející na Filozofické fakultě a Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v kurzech zaměřených na jógu, jógovou filosofii a jógovou terapii. Dlouholetá lektorka kurzů jógy pro veřejnost i individuálních lekcí. Zaměřuje se na terapeutické působení jógy a její možnosti v oblasti fyzické, duševní i duchovní.

Individuální klidná jóga, jógová terapie

Klidná jóga či jógová terapie klade důraz na pomalé a hlavně vědomé praktikování, pro klienta dosažitelných úrovní tradičních jógy. Kromě fyzického pohybu se zabývá i pozorností k dechu, mysli, mentálním úrovním, emocionálním stavům a vůbec cestou sebepoznávání. Součástí jsou relaxační a koncentrační techniky a příprava k meditaci. Bývá využívána také jako podpůrný prostředek pro regeneraci na úrovni tělesné i duševní.

Za pomoci nenáročných technik lze uvolnit fyzické i psychické napětí, vyvolané stresem a obnovovat tak zdraví, vitalitu, spokojenost a klid ve svém životě. Jóga či jógová terapie pomáhá v návratu ke zdraví a vyrovnanosti.

Jógovou terapii lze kombinovat s reflexní terapií a terapeutickou masáží či podporou oslabených nebo naopak ztuhlých částí těla tak, aby pohyb či správné nastavení těla bylo dosažitelnější.

Reflexní terapie – reflexologie

Příjemná a funkční masáž chodidel – obdoba akupunktury, jen místo jehliček se používá tlak prstů na reflexní plošky a zóny. Je používána především pro uvolnění napětí a působení na pohybový aparát a vnitřní orgány. Vhodné doplnění jógy či jógové terapie.

Podpůrné masáže šíje a zad,

jsou zaměřené především jako doplněk či příprava pro vlastní cvičení a rozhýbání a uvolnění problémových, bolavých či ztuhlých částí těla. Lze vhodně použít k doplnění jógové terapie.

Gravidjóga

Jemné, klidné cvičení pro období těhotenství, prospěšné pro maminku i miminko a jeho zdárný vývoj. Přináší zdraví, klid a sebejistotu, připravuje na porod a mateřství.

Kromě cvičení se naučíte dechovým a relaxačním technikám, vhodným pro hladký průběh těhotenství a také k porodu, dozvíte se potřebné informace, prostě připravíte se tak, abyste byla klidná a těhotenství i porod zvládla, jak nejlépe to půjde.

Individuální jóga pro podporu otěhotnění, či jóga v klimakteriu

Jógová terapie, působící na pohybový aparát, endokrinní (hormonální) systém a reprodukční orgány, podporující jejich přirozené fungování ve specifických obdobích života ženy.

Vhodné doplnění a podpora při problémech s otěhotněním, léčbě poruch plodnosti nebo prostě příprava na období těhotenství a mateřství.

Obdobně lze působit individuálně nastavenými lekcemi při problémech v klimakteriu.


Masérské, rekondiční a regenerační služby

Eduard Uhlík

Pondělí 9:00 - 12:00

Cena 1.500 ,- / osoba.
Objednávejte na
terapie@soul-therapy.cz.

Bolesti zad, kloubů či hlavy často nejvíce souvisí s našim pohybovým aparátem. Důležité je proto své tělo umět správně poslouchat a vhodná fyzioterapie může být řešením.

Přijďte do Soul Therapy ulevit svému tělu a správně ho rozhýbat. 
Eduard Uhlík je členem realizačního týmu České fotbalové reprezentace do 19 let a častým přednášejícím na Lympho kongresech.

Řešíme:

  • Mobilizaci periferních kloubů a páteře
  • Poúrazová rehabilitace
  • Celkové bolesti pohybového aparátů
  • Spinální cvičení
  • Lymfodrenáž 
  • Cvičení podle rehabilitační metody McKenzie
  • Kineziotaping
  • Lymfotaping


Nutriční terapeut

Lada Nosková

Pro cenu a dostupné termíny nás kontaktujte na emailu
terapie@soul-therapy.cz.

Mgr. Lada Nosková je zakladatelka MyDiet a Diet Plan®.

"Hubnutím se zabývám 18 let. Přesně vím, kde většina lidí dělá chyby. Můj systém hubnutí vždy funguje, prověřila jsem ho na mnoha klientech. Nemusíte se trápit nesmyslnými dietami na to, abyste byli štíhlí a cítili se dobře. Není těžké se mým plánem řídit, jen musíte pochopit základní principy."