Tradiční čínská medicína

Jiří Hötzel

Aktuální lekce a terapie

Tradiční čínské cvičení pro tělo i duši Qi Gong 
Každé úterý 9:30 - 10:30 
300,- / osoba
Registrace na emailu namaste@soul-therapy.cz

Individuální terapie 
Každé úterý v časech 11:00 - 19:00 
1.500,- / 60 minut, 2.100,-/ 90 minut
Objednávka na emailu namaste@soul-therapy.cz 

Jedná se o kompletní zdravotní systém, která je starý více než 2000 let a zahrnuje akupunkturu, aromaterapie bylinnými přípravky, masáže i tradiční čínská cvičení.

S naším lektorem Jiřím Hötzelem můžete objevovat čínskou medicínu v Soul Therapy každé úterý.

Jiří Hötzel

„Zaujal mě celostní (holistický) pohled na člověka. Společně s vámi se pokusím hledat cesty k odstranění příčin fyzických i psychických problémů. Tak aby účinek byl prokazatelně dlouhodobý. Po studiu hudby mě má láska a úzký kontakt s přírodou dovedl na cestu k bylinkám a léčivkám.

K tomuto poslání mě vedly jednak osobní zkušenosti s alopatickou léčbou jednak dlouholeté studium čínské medicíny, které se věnuji mnoho let. Věnuji se také kraniosakrální biodynamice, meditacím s vědomým dechem, technice Access Bars.“

Specializuje se na:

  • Akupunkturu
  • Masážní techniky
  • Cvičení QI Gong
  • Australské květové esence
  • Aromaterapii
  • BEMER fyzikálně cévní terapii
  • Anti-aging s čínskou medicínou

S Jiřím se můžete v Soul Therapy potkat při cvičení Qi Gong či individuálních konzultacích. 

Začněte den s cvičením Qi Gong

Aktivujte životní energii se cvičením Qi Gong s Jiřím každé úterý ráno, kdy pořádáme společné hodiny. Sebou si stačí vzít pohodlné oblečení a otevřenou mysl.

Co je Qi Gong?
Jedná se o fyzicky nenáročné, ale zároveň psychicky velmi uvolňující cvičení vycházející z tradiční čínské medicíny.  

Qi Gong, velmi pomalými, ale na energii bohatými pohyby rukou společně s kontrolou pozornosti a dechu, dokáže přinést uvolnění energetických blokád podobně jako akupunktura či byliny. Velmi snadno nás dokáže přenést do meditativního stavu a celkově uvolnit mysl a zbavit se přebytečného stresu a zároveň aktivovat životní energii.

Cvičení probíhá každé úterý od 9:00 do 10:00. S sebou stačí pohodlné oblečení. 
Registrace probíhá na emailu namaste@soul-therapy.cz
Kapacita je omezena na 10 osob. 
Cena lekce je 350,- / osoba. 

Individuální terapie

Individuální terapie probíhají každé úterý od 11:00 do 19:00, terapie je vždy hodinová a vybrat můžete z druhů níže. 
Objednávky probíhají na emailu namaste@soul-therapy.cz.
Cena terapie je 1.500,- / hodina.

Akupunktura

Je velmi účinná tradiční léčebná metoda vycházející z Čínské medicíny, pracující na principu ovlivňování energie v akudrahách prostřednictvím akupunkturních bodů.

Akupunkturista za pomoci jemných nebolestivých vpichů velmi tenkých jehel do specifických bodů může stimulovat uzdravovací reakce těla a napomoci tak znovunastolení vnitřní rovnováhy.

Akupunktura pomáhá, ulevuje a regeneruje např. při bolestech hlavy, bolestech pohybového aparátu, poruchách spánku, stresu, únavě, menstruačních bolestech či akné.  Celkově pomáhá při navozování psychické a fyzické pohody.

Na akupunkturu s Jiřím se můžete objednávat do Soul Therapy na každé úterý. Před ošetřením akupunkturou vždy předchází diagnostika vašeho zdravotního stavu.

Australské květové esence

Harmonizujte svoji tělo i duši přírodou.

Za pomocí speciálně namíchaných australských květových esencí se můžete zbavit nepříjemných pocitů a negativních stavů své mysli. Esence navozují klid a rovnováhu. Jsou ideální a bezpečnou metodou pro děti i domácí zvířata.

Jedná se o esence s energetickými otisky z australské květeny. Vše je tvořeno z esencí více než 70 květin. Každá rostlina má své individuální účinky a pomáhá v určité oblasti naší psychiky. Nabízejí nám očištění našich negativních vzorců a vytvoření nového harmonického nastavení našeho duševního rozvoje.

S Jiřím si můžete nechat připravit na míru namíchané esence.

Masáže

Kromě klasických masáží či olejových masáží můžete vyzkoušet například speciální techniku Tuina.

Tuina je dnes nejen v Číně uznávanou terapeutickou metodou, používanou jako samostatná cesta v léčbě. Využívá stejných diagnostických metod jako TCM (tradiční čínská medicína), na jejichž základě se provádí masážní sledy technik. Těmi se stimuluje tok energie (Qi) v meridiánech (akupunkturních drahách) v těle.

Kouzlo vůní s aromaterapií

Regenerujte své tělo za pomoci přírodních olejů

Zmírněte stres a zlepšete si psychiku speciálně namíchanými éterickými oleji, které jsou z výtažků léčivých rostlin a pozitivně působí na nervový systém a emoce. Aromaterapie patří k přírodní léčbě zkoumající pozitivní vliv éterických olejů na organismus a je skvělým doplňkem v péči o duši a tělo. 

Aromatické oleje používáme jak během masáží, tak i akupunktury na uvolnění emočních i tělesných blokád.

V Soul Therapy vám po speciální konzultaci namícháme ten správný „kojktejl“ pro vaší duši.

Anti-aging s čínskou medicínou.

Věříme, že krása přichází zevnitř. Za pomoci tradiční čínské medicíny vám vytvoříme speciální „omlazovací“ kůru připravenou přímo na vaší pleť a duši v kombinaci akupunktury, masáží a bylinných směsí. Nejčastěji se za pomocí těchto technik řeší povadající pleť, vrásky, váčky pod očima, citlivá pleť či akné.

Přístroj Bemer

Jedná se o fyzikální terapii cév při bolestech zad a sevření svalů. Certifikované léčebné zařízení Bemer zlepšuje mikrocirkulaci a podporuje prokrvení těch nejmenších cév. Zlepšuje tím výkonnost buněk v těle, což přispívá ke zmírnění bolestí a napomáhá aktivovat svépomocné ozdravovací síly těla – tedy při snížené imunitě. Bemer je ideální používat při bolestech zad, únavě, nespavosti, artrózy. Velkým pomocníkem je Bemer při autoimunitních chorobách (roztroušená skleróza, alergie, astma, ekzém…). Firma Bemer je zástupcem švýcarského olympijského týmu, jehož atleti mají prokazatelně o 10% vyšší výkony. V relaxačních a sportovních zařízeních má velký význam působení frekvencí Bemer před a po výkonu – před cvičením se rozproudí kapilární systém cév, přivede se sem mnoho živin a kyslíku, odvede odpad a po cvičení odklidí vlna Bemer zplodiny (např. kyselinu mléčnou) z krevního a lymfatického řečiště.

Cena: 100,- Kč